هر کیلو نایلون گلخانه چند متر است؟

برای این که متوجه بشیم که وزن نایلون عریض کشاورزی چند متر است؟ باید به چند تا نکته و چند تا فرمول محاسباتی توجه داشته باشیم. ولی همه این موارد، میانگین آن وزن مورد نظر را به ما می‌دهد. هرچه هنگام سفارش نایلون، مشخصات درخواستی مشتری دقیق تر باشد، محاسبه وزن و متراژ رول نایلون، به نسبت دقیق‌تر، به دست می‌آید. با ما همراه باشید، تا کامل تر به بررسی محاسبه، وزن هر کیلو نایلون عریض چند متر است، بپر دازیم.

هر کیلو نایلون کشاورزی چند متر است؟

زمانی که حرف از نایلون کشاورزی می‌زنیم، باید توجه داشته باشم که نایلون کشاورزی، همان نایلون عریضی است که برای مصارف، بخش‌ها و امورات کشاورزی، ساختمان سازی، پوشش گلخانه‌ها و… کاربرد و استفاده می‌شود. اما برای هر کدام از این بخش‌ها در ابعاد و اندازه هایی نایلون های عریض سفارشی سازی می‌شود. باید با توجه به تیاز مشتری محاسبات آن انجام شود.

  مثلا محاسبه درخواست  نایلون مالچ با نایلون گلخانه متفاوت است. باید اول از همه، قبل از سفارش؛ مشتری بداند، که نایلون عریضی که می‌خواهد سفارش دهد برای کدام بخش از کار هست؛ یعنی درک صحیحی از تفاوت  محاسبه وزن نایلون مالچ با نایلون گلخانه و همچنین سایر نایلون های عریض را داشته باشیم. همچنین باید بدانید که کل وزن نایلون مورد نیاز، چقدر است و وزن هر رول نایلون خالص چقدر است؟ همچنین با دانستن وزن بوبین نایلون‌ها به ما این امکان را می‌هد تا متوجه بشویم که وزن هر رول نایلون عریض کشاورزی چند متر است و ما چه مقدار نایلون برای کار خود نیاز داریم.

هر کیلو نایلون مالچ کشاورزی چند متر است؟

فرض کنید که شما زمینی دارید با ۵۰۰۰ متر مربع با عرض درخواستی ۱ متر نایلون مالچ. و هیچ اطلاعات دیگری برای سفارشی سازی نایلون خود ندارید. و نیاز شما، برای کشت؛ نخود، لوبیا و سایر این محصولات است. در اینجا ما ضامت ۳۰ میکرون رو برای نایلون مالچ ، در نظر می‌گیریم. چگالی نایلون پلی اتیلن برای این کار ظرفیتی حدود ۱۰۵۰ است.

۱۰۵۰ تقسیم بر عرض نایلون درخواستی (عرض نایلون تبدیل به سانتی متر می‌شود) می‌کنید و جواب آن تقسیم بر متراژ مربع زمین (که متراژمتر مربع زمین تبدیل به سانتی متر مربع می‌شود) و جواب آن تقسیم برا ضخامت نایلون مالچ که ما ۳۰ میکرون در نظر گرفتیم ( تبدیل به میکرون یعنی ۳۰ تقسیم بر ۱۰۰۰۰ که مساوی با ۰.۰۰۳ میکرون می‌شود) جواب بدست آمده مساوی است با طول فیلم نایلون عریض برابر با ۱کیلو گرم است. متراژ متر مربع زمین مور نظر، برای پوشش نایلون مالچ را،  تقسیم بر طول فیلم بدست آمده می‌کنید و وزن کل نایلون خالص بدست آمده بدست می‌آید.

سپس شما باید از شرکت تولیدی وزن هر طاقه رول نایلون تولیدی آن شرکت، یعنی وزن نایلون همراه با بوبین و متراژ هر طالقه رول نایلون را از مشاوره‌های فروش شرکت سوال کنید. سپس وزن هر بوبین را هم بپرسید، برای مثال فرض می‌کنیم وزن هر بوبین، ۵ کیلو گرم است. سپس هر رول طالقه نایلون رو هم بدون بوبین بپرسید  و باید باتوجه به وزن کل نایلون خالص به دست آمده توسط فرمول بالا و اطلاعات بدست آمده از متراژ و وزن هر رول طاقه نایلون با بوبین آن‌ها در تولیدی مورد نظر، حساب کنید  که چند رول برای کار کشت خود لازم دارید.

توجه داشته باشید که ما در همین صفحه برای شما در باکس بالا همین فرمول محاسبه وزن و متراژ نایلون عریض کشاورزی (مالچ) را به صورت خودکار، بدون تبدیل به میکرون و سانتی متر درست کردیم و شما می‌توانید اعداد را به ترتیب داخل آن قرار داده و خود جدول به صورت خودکار همه اعداد را تبدیل کرده و وزن خالص نایلون مورد نظر را، به شما اعلام می‌کند.

 

هر کیلو نایلون گلخانه  چند متر است؟

همان‌طور که گفته شد هرچه اطلاعات خود برای سفارش نایلون کامل تر باشه، محاسبه دقیق تر خواهد بود. برای محاسبه اندازه نایلون گلخانه می‌توان از روش زیر استفاده کرد:

 • ابعاد A(طول)
 • B(ارتفاع)
 • C(قوس گلخانه)
 • D(عرض)

اندازه این ۴ مورد، از گلخانه رو اندازه‌گیری کنید. محاسبه اندازه نایلون مورد نیاز برای سقف و دیواره‌های طولی گلخانه:

 • برای محاسبه نایلون سقف و دیواره های طولی ابعاد C و A مورد نیاز است. توصیه ما این است به منظور در نظر گرفتن ایمنی و عدم قاطعیت حدود ۱متر به هر کدام از ابعاد اضافه کنید.

محاسبه اندازه نایلون مورد نیاز برای دیواره‌های انتهایی گلخانه:

 • برای محاسبه نایلون در دیواره های انتهایی ابعاد ِD و B را برای محاسبه در نطر بگیرید. از آنجایی که هر گلخانه دو دیوار انتهایی دارد کافیست بعد B یعنی ارتفاع را در ۲ ضرب کنید.(عرض برای هر دو ثابت است.) برای در نظر گرفتن عدم قاطعیت و اطمینان حدود ۱ متر به هر کدام اضافه کنید. برای مثال:

ابعاد گلخانه:

 • متر A:۳۰
 • متر B:۳
 • متر C:۱۲
 • متر D:۸

 • اندازه نایلون گلخانه برای سقف و دیواره‌ها (ابعاد A و C): (30+1=31 متر)(۱۲+۱=۱۳ متر)=۳۱۱۳ متر. شما به نایلونی با طول ۳۱متر و عرض ۱۳متر نیاز دارید.
 • اندازه نایلون گلخانه برای دیواره‌های انتهای(ابعاد D و B)  (۸+۱= ۹متر) ((۳+۱)۲=۸ متر) شما به نایلونی با طول ۹ و عرض ۸ نیاز دارید.
 • نکته مهم: اگر به گلخانه‌ای با ۲ پوشش (دوپوش) نیاز دارید، از هر کدام از ابعاد بالا ۲ قطعه سفارش دهید.

 عرض نایلون‌های گلخانه می‌تواند، از ۱ تا ۲۰ متر متغیر باشد و ضخامت نایلون گلخانه به طور معمول از ۱۵۰ میکرون تا ۳۰۰ میکرون می‌تواند باشد اما این انداره‌ها یک اندازه های ثابت نیست و با توجه به نیاز و نوع سفارش کاربران می‌تواند متفاوت باشد، و تغییر کند باید نوع کاربرد استفاده از نایلون را با شرکت تولید کننده در میان بگذارید تا به شما بگویند اندازه نایلون گلخانه متناسب با سفارش شما چقدر می‌تواند باشد. برای انتخاب نایلون مناسب  گلخانه خود باید وزن نایلون گلخانه خود را متناسب با گلخانه خود انتخاب کنید.

«چند تا سوال مهم که از تولید کننده‌های نایلون عریض می‌پرسند: وزن هر کیلو نایلون گلخانه  چند متر است؟ یا وزن هر کیلو نایلون عریض  چند متر است؟ با استفاده از یک فرمول محاسباتی و یادگیری چند نکته ساده؛ می‌توان، این محاسبه رو به صورت حرفه‌ای و ساده انجام داد.»

در کل باتوجه به نیاز مشتری فرمول‌ها می‌تواند تغییر کند. مهم این است که شما هنگام سفارش نایلون بدانید، چه مقدار نایلون احتیاج دارید تا سفارشتان راحت تر باشد. ویکی نایلون تامین کننده انواع نایلون و نایلکس با پیگیری از سمت تولیدی‌های معتبر و مشتری، به شما کمک می‌کند که سفارشی راحت و مطمئن را داشته باشید.

سوالات متداول

هر کیلو نایلون گلخانه چند متر است؟

نایلون گلخانه، از دسته نایلون های عریض کشاورزی است. و این سوال متداول که، وزن هر کیلو نایلون گلخانه چند متر است؟ به عواملی مثل بوبین (لوله وسط رول) و نوع سفارش نایلون عریض متفاوت است جهت اطلاعات کامل تر با ابزار محاسبه وزن نایلون عریض ویکی نایلون آشنا شوید.

قیمت هر متر نایلون گلخانه

قیمت هر متر نایلون گلخانه ای یک عدد مشخص نیست ، بلکه با توجه به ضخامت، میزان افزودنی یو وی (۱ تا ۱۰ درصد)، عرض نایلون و میزان سفارش مشتری متغییر است. برای دریافت قیمت دقیق لطفا تماس بگیرید.

طول عمر نایلون عریض کشاورزی و گلخانه ای؟

طول عمر نایلون عریض کشاورزی و گلخانه ای ویکی نایلون از ۱ سال تا ۵ سال می‌تواند متغییر باشد بستگی به لحظه سفارش مشتری و نیاز آن‌ها دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست